Форма входу

Категорії розділу

Мої статті [12]

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




П`ятниця, 29.03.2024, 14:16
Вітаю Вас Гість | RSS
Музей-заповідник Антона Семеновича Макаренка
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Презентація книги " Віктор Батурин. Художник і його музеї"

   Багато людей доклали своїх зусиль для втілення в життя ідеї увіковічнення памяті видатного педагога та письменника А.С.Макаренка в селі Ковалівка. Серед таких був і Віктор Миколайович Батурин – заслужений художник Полтави, керівник художньо-реставраційних робіт у Білому будинку музею-заповідника А.С.Макаренка, який детально вивчивши історію цього місця, взявши за основу спогади очевидців і документальні матеріали, з великою точністю відновив не тільки усі приміщення будівлі, а й атмосферу, у якій жили вихованці колонії ім. М.Горького, дух, який панував тоді в цих стінах. Тому з нагоди ювілейної дати нашого музею 26 лютого у день відкритих дверей ми запросили Сергія Федоровича Пічугіна – доктора технічних наук, професора, лауреата Державної премії у сфері науки і техніки з презентацією своєї книги «Віктор Батурин. Художник і його музеї».

   Сергій Федорович добре знав Віктора Миколайовича і детально переповів випадки з його дитинства та юності, мрії про художню освіту, роботу в художній школі, художньо - виробничому комбінаті. Гості дізнались, що завдяки художньому таланту відомого експозиціонера екскурсантів чарують такі музеї в Полтаві, як літературний музей І.П.Котляревського, музей-садиба І.П.Котляревського, музей Панаса Мирного, також театральний музей в Києві, музей М.В.Гоголя в Гоголевому, воєнно - історичний музей О.В.Суворова в Очакові. А ще, більшість із присутніх навіть не знали, що запропонований В.М.Батуриним варіант герба міста Полтави був успішно затверджений 24 лютого 1993 року і досі є актуальним. Та це була не остання його робота у цьому напрямі, адже Віктор Миколайович на початку 90-х років був членом експертної комісії з питань української національної символіки при Верховній Раді України і в дебатах щодо геральдики України підтримував ідею «Золотий тризуб на синьому щиті», свою точку зору виклав у статті «Про жовто - блакитний прапор та загадковий тризуб» .

   Зустріч пройшла на одному подиху. Всі присутні з великою цікавістю слухали про історію життя нашого земляка – видатного художника, а по завершенні свого виступу Сергій Федорович подарував книги з власним підписом.

   Упевнені, що організувавши такий захід, ми збагатили культурний світогляд наших гостей та додали приємних вражень.

Категорія: Мої статті | Додав: Musej (20.03.2018)
Переглядів: 429 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024